G
Q. A pineapple costs Rs. 7 each. A watermelon costs Rs. 5 each. X spends Rs. 38 on these fruits. The number of pineapples purchased is
No solution found for this question.
Add Solution and get +2 points.
You must be Logged in to update hint/solution
Q. Fill in the blank with suitable conjunction. No sooner did the students see the teacher …&he...
Q. Change the voice: My mother loves me.
Q. . . . . . . . . house on the right belongs to my uncle.
Q. Mr. Dutt was . . . . . . . . university professor.
Q. Fill in the blank with suitable word. People are mad . . . . . money
Q. Idioms/ Phrases for : Through thick and thin ?
Q. Our school maintains . . . . . . . . uniform for . . . . . . . . students.
Discusssion
Login to discuss.